Poplatky spojené s hypotékou. Kolik budu platit?

Optifin > Blog > Poplatky spojené s hypotékou. Kolik budu platit?

Poplatky spojené s hypotékou. Kolik budu platit?

S dobrým hypotečním makléřem se můžete některým poplatkům vyhnout. Všem  se však nevyhnete, proto uvádíme přehled nejčastějších poplatků hypotečních úvěrů

 

  • Poplatek za správu úvěru

Poplatek se hradí měsíčně a většinou se pohybuje od 150kč/měsíčně po dobu trvání úvěru. Spoustu bank již nabízí novým klientům vedení tohoto účtu zdarma.

  •  Odhad nemovitosti

Odhad, který provádí smluvní odhadce banky je zcela nezbytný pro získání hypotéky. Pohybuje se v rozmezí od 0% – 0,8% z výše hypotečního úvěru. Např. při refinancování je odhad zdarma.

Businessman Analyzing Document

  •  Poplatek za čerpání úvěru

Některé banky si účtují za každé čerpání úvěru ( 0 kč – 500kč ). V jiných bankách tento  poplatek není vůbec účtován nebo až u několikátého čerpání.

  • Poplatek za vyřízení hypotéky

Tento poplatek se pohybuje od 0-0,7% z žádané částky. Samozřejmě zde platí, že pokud je v bance akce, máte poplatek zdarma.

  •  Poplatek za nadstandartní služby

Každá banka má svůj balíček nadstandartních služeb, které jsou různě drahé. Jedná se např. o speciální běžné účty, které jsou dražší, ale máte k nim opravdu spoustu výhod .např. ERSTE Premier. Nebo máte za jednorázový poplatek možnost čerpat hypotéku libovolně bez poplatků. ad.

S výběrem aktuálních akcí Vám pomůžeme a vybereme hypotéku s minimálními poplatky.

Blog & Novinky